Nr. Crt. Nume elev Instituția de învățământ Clasa Profesorul coordonator Punctaj
1 Radu Iazmina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI A Bocancea Cristian 80.03
2 Caprariu Maria Liceul "Mihai Viteazul" Ineu XI B Răducan Sorin 78.00
3 Burta Beniamin Liceul Tehnologic Beliu XI A Horhat Coraș Elena 74.47
4 Oarcea Catalin Colegiul Economic Arad XI A Palincas Mariana 57.10
5 Juncan Alexandru Danut Liceul "Mihai Viteazul" Ineu XI D Răducan Sorin 56.14
6 Neag Flavius Liceul Teoretic Pâncota XII C Ardelean Doru 51.22
7 Fabri Alina Bianca  Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul III Măduța Cristian 48.78
8 Vatavu Monica-Gabriela Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" Arad XII D Tînjală Diana 48.00
9 Mujdar Ioana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 47.97
10 Barna Simona Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 46.81
11 Tuduce Paula Crina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII Bocancea Cristian 45.81
12 Meltis Cristina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 45.23
13 Vuicin Karine-Paula Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul II Sabau Popovici Gianina 45.21
14 Iulia Cristi Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul III Stiegelbauer Laura Rebeca 44.84
15 Ardeu Debora Colegiul Național  „Vasile Goldiș”  Arad   Plăcintar Angela Carmen 44.62
16 Duma Roxana Colegiul Național  „Vasile Goldiș”  Arad XII Plăcintar Angela Carmen 43.54
17 Doroş Andrada Colegiul Național  „Vasile Goldiș”  Arad XII A Ivanischi Cristina 42.14
18 Avram Melania Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 41.90
19 Marza Mara Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Bocancea Cristian 41.88
20 Cristi Iulia Maria Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul III Măduța Cristian 41.46
21 Teglaș Mihaela Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI A Tînjală Diana 41.34
22 Muszka Greta Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad   Pop Irina 41.03
23 Miron Cristina  Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" Arad XII A Tînjală Diana 40.86
24 Riviș Diana Mara Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Bocancea Cristian 40.62
25 Cristea Cornel Emil Liceul Teoretic Sebiș   Oancea Marius Claudiu 40.61
26 Felnecan Carina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 40.14
27 Ciudan Olivia Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 39.97
28 Mogoş Alina Monica Colegiul Economic Arad XII A Dănilă Dorina 39.93
29 Mate Lorena Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul II Sabau Popovici Gianina 39.45
30 Lupenciu Anamaria Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 39.42
31 Rozsa Brigitte Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 38.90
32 Magyar Andrea Colegiul Național "Elena Ghiba Birta" Arad XII B Dumitrică Sorin 38.66
33 Brie Nicoleta Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 38.42
34 Ivascu Marius Beniamin Liceul "Mihai Viteazul" Ineu XII D Răducan Sorin 38.36
35 Filipas Teodora Nicoleta Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad XI A Selejan Ileana 38.36
36 Bora Anca Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 38.36
37 Pelle Alis Ana-Maria Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 38.31
38 Simina Denisa Liceul Teoretic Sebiș XI A Sgârcea Silviu 38.19
39 Buzgău Denisa Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 38.08
40 Bulea Aurelia Mihaela Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 36.90
41 Miclea Eliza Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 36.40
42 Butcovan Raul Bogdan Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 36.29
43 Mihalca Anne-Marie Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 36.23
44 Iusco Cosmina-Mihaela Colegiul Național "Elena Ghiba Birta" Arad XII C Dumitrică Sorin 35.40
45 Biro Sonia Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 35.31
46 Slavik Mirela Gabriela Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul I Bențe Cristian 35.16
47 Diș Denisa Roxana Liceul ''Mihai Viteazul'' Ineu XI C Răducan Sorin 34.88
48 Haica Valentin Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 34.82
49 Adrian Șuldac Colegiul Economic Arad XII A Dănilă Dorina 34.16
50 Groza Adriana Daniela Liceul Tehnologic de Transporturi Auto "Henri Coanda" Arad  XI A Tuduran Florica 34.03
51 Rus Razvan-Catalin Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul II Măduța Cristian 33.88
52 Moru Anda Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 32.90
53 Mihailov Adela  Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 32.70
54 Vid Alin Colegiul Economic Arad XII A Dănilă Dorina 31.90
55 Matei Adina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 31.83
56 Mal Crina-Adelina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Bocancea Cristian 31.81
57 Vlasceanu Oana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Tînjală Diana 31.80
58 Pintrijel Roxana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 31.16
59 Tăutu Florina Andrea  Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI A Bocancea Cristian 31.12
60 Flueras Luciana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 30.77
61 Bighescu Georgiana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 30.68
62 Popa Daian Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 30.62
63 Kelemen Suzana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 30.03
64 Petraș Anamaria Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 29.96
65 Mladin Bianca Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 29.70
66 Pop Daniel Colegiul Particular „Vasile Goldiș” Arad XI A Crainic Rodica Violeta 29.62
67 Szucs Emanuela-Madalina    Colegiul Economic Arad XII A Dănilă Dorina 29.51
68 Macavei Bogdan Liceul Tehnologic de Transporturi Auto "Henri Coanda" Arad  X A Coseri Corina 28.77
69 Pocriser Anamaria  Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI A Bocancea Cristian 28.64
70 Turcan Florina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 28.44
71 Trana Alina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 28.09
72 Radu Adriana       28.03
73 Motiu Roxana Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI D Bocancea Cristian 27.51
74 Bobar Adrian Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Bocancea Cristian 26.70
75 Tuhuţ Cătălina Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian 23.78
76 Faur Bogdan Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad   Bocancea Cristian 23.44
77 Batrîncea Ira Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad   Măduța Cristian Descalificat
78 Botas Paula Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XI A Tînjală Diana Descalificat
79 Globa Mihaela Facultatea de Științe Umaniste, Politice și Administrative, UVVG Arad Anul II Măduța Cristian Descalificat
80 Pârva Sorin Colegiul Național  „Vasile Goldiș”  Arad XI A Hanțiu Adrian Descalificat
81 Bîscă Mădălina Colegiul Național  „Vasile Goldiș”  Arad XII E Plăcintar Angela Carmen Descalificat
82 Moraru Andreea Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Ţichindeal" Arad XII A Bocancea Cristian Descalificat